Molde – Legia 3:2 Szanse Na Awans Zachowane

W dramatycznym starciu inaugurującym 1/16 finału Ligi Konferencji Europy, Legia Warszawa nieznacznie uległa zespołowi Molde FK, przegrywając na wyjeździe 2-3.

Mimo początkowej przewagi norweskich gospodarzy, “Wojskowi” pokazali charakter, zdobywając dwa gole w drugiej połowie meczu. Strzelcami dla warszawskiego klubu byli Josué oraz Rafał Augustyniak, podczas gdy Fredrik Gulbrandsen dwukrotnie wpisał się na listę strzelców dla Molde, a jedną bramkę dołożył Markus André Kaasa. Rewanż, który odbędzie się 22 lutego o godzinie 21:00 w stolicy Polski, zapowiada się jako emocjonująca bitwa o awans do kolejnej rundy.

Pierwsze minuty meczu nie zapowiadały fajerwerków, jednak Molde szybko przejęło inicjatywę, wykorzystując sprytne podania i skuteczność swoich napastników. Do przerwy Norwegowie zbudowali solidną przewagę 3-0, co wydawało się przesądzać o losach spotkania. Legia, wracając na boisko po przerwie, pokazała jednak, że nie zamierza oddać meczu bez walki. Efektywna gra w ofensywie zaowocowała dwoma golami, które przywróciły nadzieje kibicom “Wojskowych” na korzystny wynik rewanżu.

Spotkanie to było nie tylko próbą sił na boisku, ale także pokazem determinacji i nieustępliwości. Mimo niekorzystnego wyniku, Legia Warszawa udowodniła, że potrafi stawić czoła wyzwaniom, a nadchodzący rewanż w Warszawie będzie szansą na odwrócenie losów rywalizacji i zapewnienie sobie miejsca w dalszej fazie rozgrywek Ligi Konferencji Europy.

Skład Molde FK prezentował się następująco: bramkarz Oliver Petersen (12), obrona złożona z Martina Linnesa (21), Eirika Haugana (19), Andersa Hagelskjæra (25), Kristoffera Haugena (28) oraz Mathiasa Fjørtofta Løvika (31). W środku pola wystąpili Kristian Eriksen (20), Mats Møller Dæhli (17, zmieniony w 83. minucie na Erica Kitolano (10)), Markus André Kaasa (15, zmieniony w 72. minucie na Eirika Hestada (5)). Atak prowadzili Fredrik Gulbrandsen (8, zmieniony w 86. minucie na Niklasa Ødegårda (33)) oraz Magnus Eikrem (7, zmieniony w 72. minucie na Veton Berishę (9)).

Legia Warszawa odpowiedziała składem: w bramce Kacper Tobiasz (1), linia obrony składająca się z Artura Jędrzejczyka (55), Steve’a Kapuadiego (3, zmieniony w 46. minucie na Marco Burcha (4)), Yuri Ribeiro (5). Pomocnicy to Paweł Wszołek (13), Qëndrim Zyba (11, zmieniony w 46. minucie na Rafała Augustyniaka (8)), Juergen Elitim (22), Patryk Kun (33, zmieniony w 46. minucie na Ryōyę Morishitę (25)). W ataku wystąpili Josué (27), Tomáš Pekhart (7, zmieniony w 46. minucie na Bartosza Kapustkę (67)), Maciej Rosołek (39, zmieniony w 66. minucie na Blaža Kramera (9)).

W trakcie meczu żółte kartki otrzymali: z Molde – Eriksen, Hagelskjær, Hestad, Linnes, Ødegård, a z Legii – Elitim, Josué. Spotkanie pod czujnym okiem sędziego Enea Jorgji (Albania) obserwowało 3996 widzów, co dodatkowo podkręciło atmosferę na stadionie.